Pozor na čelné sklá a PZP!

0

Žilina, 08.04.2012. - Poisťovne od nového roka nabehli na režim nevyplácania poškodených čelných skiel zo zákonného poistenia škodcu. Dôvod je prozaický: podľa štatistík až 99% poistných udalostí, týkajúcich sa práve poškodeného čelného skla sa stali inak, ako boli uvedené v škodovom hlásení. Problematikou vyplácania poškodených čelných skiel zo zákonného poistenia "škodcu" sa zaoberajú poisťovne od samého vzniku PZP a je diskutabilné, či vyplácanie takýchto škôd je v súlade s podstatou zákonného poistenia. Napokon Slovensko ako jediná krajina v EU doposiaľ vyplácala takmer všetky škody na čelných sklách zo zákonného poistenia prakticky bez problémov. Keby ste sa podobného odškodnenia domáhali napr. v Českej republike, Rakúsku, Nemecku alebo iných krajinách EU, takmer s istotou by ste ostali bez poistného plnenia.

Trh v poslednej dobe čoraz viac ponúka okrem výmeny čelného skla aj alternatívu - opravu čelného skla. Tento postup aktívne podporujú aj samotné poisťovne, ktoré dokonca ak máte uzatvorené havarijné poistenie a necháte si čelné sklo opraviť, nie vymeniť, Vám nebudú siahať na Váš bonus a rovnako od Vás nebudú pýtať spoluúčasť. Problém opravy čelného skla je predovšetkým v pravdepodobnosti - nie každé poškodenie čelného skla je možné opraviť. Oprava je relevantná iba pri poškodeniach "mimo zorného poľa" a s priemerom poškodenia menším ako 2-Eurová minca (čo je zhruba len 1% prípadov poškodenia čelného skla). Len pre informáciu, cena výmeny čelného skla v špecializovaných autosklách (Stehlík, Horner...) sa pohybuje v priemere 350 EUR s DPH a v autorizovaných servisoch v priemere až 500 EUR s DHP.

Aké má teda klient možnosti poistiť čelné sklo proti poškodeniu a vyhnúť sa "mastným" opravám?

Spolu s rozhodnutím poisťovní nevyplácať poškodené čelné sklá zo zákonného poistenia prichádzajú pre klientov aj alternatívny, ako je možné si čelné sklo poistiť a vyhnúť sa nemalej finančnej ujme. Prvou a základnou možnosťou je uzatvoriť si na svoje motorové vozidlo havarijné poistenie (KASKO) s pripoistením čelného skla, alebo všetkých skiel v motorovom vozidle. Výhody pripoistenia čelného skla v havarijnom poistení:

 • Nízka alebo žiadna spoluúčasť pri výmene poškodeného čelného skla
 • Žiadna spoluúčasť pri oprave čelného skla

Nevýhody poistenia čelného skla cez havarijné poistenie:

 • Vymenené čelné sklo bez určenia vinníka (alebo bez policajnej správy) má vo väčšine poisťovní pri uplatnení nároku vplyv na BONUS (zvyšuje sa poistné na ďalšie poistné obdobie).
 • Takýto druh poistenia čelného skla je podmienené samotným havarijným poistením, čo je jednak cenovo náročnejšie riešenie a na druhej strane nie je určené pre vozidlá staršie ako 8-10 rokov.

Nakoľko poistenie čelného skla ako pripoistenie v havarijnom poistení nie je určené širokej verejnosti, nabiehajú poisťovne s možnosťou uzatvoriť si samostatný poistný produkt - poistenie čelného skla. Jednou z poisťovní, ktorá nabehla na produkt samostatného poistenia čelného skla, je poisťovňa KOOPERATIVA. 

Aké sú podmienky poistenia čelného skla v poisťovni Kooperativa, a.s. VIG?

0Samostatný produkt poistenia čelného skla je novinou, ktorá bola pri poisťovni Kooperativa oficiálne spustená 01.04.2012. Jedná sa o jednoduchý, cenovo nenáročný a jasne definovaný produkt - V prípade poškodenia čelného skla Vám výmenu čelného skla uhradia so spoluúčasťou len 5% a v prípade opravy čelného skla sa nepodieľate žiadnou finančnou čiastkou. 

1. Cenník:

Poistná suma

Ročné poistné

200 €

39 €

350 €

49 €

 500 €

59 €

   1000 €      

99 €

* Klientom, ktorí sa rozhodnú uzatvoriť si poistenie čelného skla prostredníctvom nás alebo našich poradcov, poskytneme navyše mimoriadnu obchodnú zľavu 10% + vstupný bonus 10%.

2. Ako si môžem uzatvoriť poistenie čelného skla?

Spôsobov, ako si uzatvoriť poistenie čelného skla je viac. Prvý spôsob, ktorý napadne takmer každého, je navštíviť pobočku poisťovne a produkt si jednoducho uzatvoriť. Áno, je to riešenie, ale pri návšteve pobočky napriamo strácate možnosť získať profesionálny likvidačný servis, na ktorý má nárok každý náš klient ZADARMO. Navyše Vám automaticky ponúkame všetky dostupné zľavy na poistný produkt bez akýchkoľvek obchodných praktík a podmienok uzatvorenia iného poistenia v prospech poisťovne. Uzatvorením poistenia čelného skla prostredníctvom nás automaticky získavate:

 • Mimoriadnu + vstupnú zľavu vo výške 10% x 10% (tj. -19% z celkového poistného)
 • Prístup k 24hod kritickému konzultačnému servisu
 • Vlastného poistného špecialistu v oblasti neživotného poistenia
 • Prístup k benefitom a nadštandartným službám skupiny Paralelná Sieť, s.r.o.

Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formulára tejto stránky alebo na jednom z klientských čísel uvedených na hlavnej stránke Paralelnej Siete.

 

Posledné novinky
Vozidlo VS stroj. Rozdiel? Vozidlo VS stroj. Rozdiel?

30.01.2013. - Viete aký je rozdiel medzi havarijným poistením a poistením stroja? Pri pojazdnom...

Poistné udalosti ONLINE! Poistné udalosti ONLINE!

11.07.2012. - Pre širokú verejnosť sme pripravili online diskusný portál s primárnym zameraním...

Výhodnejšie PZP ONLINE Výhodnejšie PZP ONLINE

Žilina, 21.05.2012. - Paralelná Sieť, s.r.o. pripravila pre svojich nových a existujúcich klientov...

PLOŠNÁ AKCIA PZP AŽ -30% PLOŠNÁ AKCIA PZP AŽ -30%

Žilina, 13.04.2012. - Pozor, Paralelná Sieť, s.r.o. priznáva počas obdobia od 15.04.2012 do...

Pozor na čelné sklá a PZP! Pozor na čelné sklá a PZP!

Žilina, 08.04.2012. - Poisťovne od nového roka nabehli na režim nevyplácania poškodených...

Spolupráca s ATRADIUS! Spolupráca s ATRADIUS!

Len prednedávnom sa podarilo samostatnému finančnému agentovi uzatvoriť dohodu o spolupráci...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Vložiť komentár k článku
 • Daniel

  Posted at 2013-09-12 13:24:10

  Fajn článok, len by to možno chcelo vydať aktualizáciu, keďže NBS vydala vlastné stanovisko k tejto problematike :-)

  Reply to comment

Post your comments...